Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dedicated ( Fiziksel ) Sunucu Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler.
#1
Merhaba,

Dedicated ( Fiziksel ) sunucu kiralamak veya kullanmak isteyenler için dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;
Aracı Firma Olmadığınan Emin Olun
-Aracı firmalar farklı firmalardan kiralayıp size hizmet verdikleri için destek taleplerinin çözülme hızı buna bağlı olarak uzayabilmektedir, her zaman kendi donanımları ile hizmet veren firmalardan hizmet almaya çalışın.
Tier sınıflandırması
-Tier sınıflandırması kiraladığınız sunucunun konumlandırıldığı veri merkezinin yedeklilik seviyesini göstermektedir.Türkiyede genel olarak kullanılan Tier seviyeleri, Tier II ve Tier III şeklindedir.

Alıntı:Tier 1 Seviyesi
   Küçük işletmelere hizmet veren veri merkezleridir. Bilgisayar sistemleri, elektrik, mekanik tesisat yedeksizdir. Genel olarak 10 dakikadan daha fazla bir enerji kesintisine bir önlemi yoktur. Tahmini %99,676 kullanılabilirlik  sunmaktadır.
Tier 2 Seviyesi
   Enerji ve soğutma sistemlerinde kısmen yedeklik içerir. Jeneratör kullanarak 24 saatlik bir enerji kesintisine dayanabilmektedir. Tahmini %99,741 kullanılabilirlik sunmaktadır.
Tier 3 Seviyesi
   Yedek elektrik şebekesi içerir. Yedek enerji ve soğutma sistemleri içerir. Yedek hizmet sağlayıcıları içerir. 72 saatlik bir kesintiye karşı dayanabilir. Tahmini %99,982 kullanılabilirlik sunmaktadır.
Tier 4 Seviyesi
   Bütün Tier 3 kriterleri sağlanır. Ek olarak 96 saatlik kesintiye dayanabilir. 7/24 çalışan bir personel ekibi mevcuttur. Yer seçiminde çok sıkı davranılır, yüksek güvenlik önlemleri alınmıştır.

Vergi Levhası Ve Ticari Bilgiler
-Sunucu kiralamadan önce çalışmak istediğiniz firmanın ticari bilgilerini kontrol etmeniz gereklidir, aksi takdirde resmi olarak firma olmayan kişiler size hizmet sağlamak isteyebilir, bu şekilde bir hizmet almanız faturasız işlem yapmanız anlamına gelir, ayrıca vergi levhası bulunmayan kişilerin çoğu aracı olarak işlem yapmaktadır.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi